МВС затвердило критерії визначення підприємств важливими, паливо з рф не зможе потрапити на український ринок

Критерії визначення підприємств МВС важливими

Міністерство внутрішніх справ затвердило Критерії, за якими здійснюється визначення підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління МВС, такими, які мають важливе значення для галузей національної економіки в особливий період.

Відповідний наказ від 10.04.2023 № 285 набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Так, підприємство визначається таким, що має важливе значення для галузей національної економіки, якщо воно відповідає хоча б одному з наступних критеріїв:

 • забезпечує задоволення потреб органів досудового розслідування, судів, юридичних та фізичних осіб у незалежній, кваліфікованій та об’єктивній експертизі;
 • забезпечує належне функціонування єдиної інформаційної системи МВС, формує та підтримує в актуальному стані інформаційні ресурси такої системи, здійснює повноваження з питань цифрового розвитку;
 • упроваджує, забезпечує функціонування, обслуговування, технічну підтримку та розвиток єдиної багатозонової системи цифрового радіозв’язку у відповідних смугах радіочастот, що використовуються спеціальними користувачами радіочастотного спектра;
 • здійснює комплекс профілактичних, лікувальних, оздоровчих та реабілітаційних заходів, спрямованих на охорону і зміцнення здоров’я осіб, санітарно-епідеміологічний нагляд на підпорядкованих територіях, у військових частинах та підрозділах, здійснює медичне обстеження, у тому числі психофізіологічне, з метою визначення придатності до служби (військової служби) за станом здоров’я та фізичного розвитку;
 • організовує матеріально-технічне та ресурсне забезпечення діяльності апарату МВС, Нацгвардії, зокрема приміщеннями, полігонами, засобами зв’язку, транспортними засобами, озброєнням, спеціальними засобами, паливно-мастильними матеріалами, обмундируванням;
 • забезпечує підготовку та професійне навчання кадрів для МВС, центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабміном через Міністра внутрішніх справ України, та Національної гвардії України.

Нагадаємо, 27.01.2023 Кабінет Міністрів ухвалив новий порядок бронювання військовозобов’язаних та критерії визначення підприємств, установ і організацій, критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення. Працівники таких підприємств віднині підлягатимуть бронюванню. Детальніше про процедуру бронювання можна ознайомитись у нашій попередній нотатці.

Для детальної консультації з питань набуття підприємством статусу «критично важливого» і щодо інших питань, пов’язаних з бронюванням військовозобов’язаних працівників звертайтесь до:

Дмитра  Сироти
керуючого партнера SDM Partners
d.syrota@sdm.partners
+38 (050) 330 1644

Владислава Кепко
старшого юриста SDM Partners
v.kepko@sdm.partners
+38 (063) 757 0393

Російське паливо, нафта та нафтопродукти не потраплять до України: заходи Кабміну

09.05.2023 Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 459, якою фактично унеможливив потрапляння російських палива, нафти та нафтопродуктів в Україну.

За словами заступника Міністра енергетики України Миколи Колісника, попри численні санкції, заборони та ембарго, паливо російського походження, нафта, нафтопродукти потрапляли до країн ЄС, Туреччини та інших країн, а звідти і на український ринок як «ресурс невизначеного походження».

Так, постановою передбачено, що паливо невизначеного походження, іншими словами, паливо з рф, не зможе потрапити на український ринок.

Кабмін скасував ліцензування деяких товарів

12.05.2023 Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 472, яка скасовує ліцензування експорту низки товарів у 2023 році.

Зазначене стосується зокрема експорту:

 • живої великої рогатої худоби,
 • мороженого м’яса великої рогатої худоби,
 • м’яса курей свійських,
 • м’яса та їстівних м’ясних субпродуктів,
 • їстівного борошна з м’яса або м’ясних субпродуктів,
 • яєць курей свійських,
 • жита,
 • вівса,
 • проса.