єВідновлення: відновлення пошкодженого житла, нові позиції об'єктів критичної інфраструктури

єВідновлення: програма державної допомоги відновлення житла

За повідомленням Мінінфраструктури, починаючи з 10.05.2023 громадяни України, чиє житло отримало незначні пошкодження внаслідок збройної агресії рф та яке ще не було відремонтоване, можуть скористатись послугою єВідновлення для отримання державної допомоги для відновлення свого житла.

Як отримати компенсацію за пошкоджене майно

  1. Подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно через застосунок або портал «Дія»;
  2. Відкрити спеціалізований рахунок в одному з банків-учасників програми (Монобанк, ПриватБанк, Сенс Банк, А-Банк, ПУМБ);
  3. Подати заяву на компенсацію в «Дії», яка має бути розглянута спеціальною комісією, створеною при органі місцевого самоврядування, протягом 30 днів з дня її подання.

Після цього особа, яка подала заяву на компенсацію, отримає підтвердження та кошти на спеціалізовану картку єВідновлення. Витратити отримані кошти можна тільки на будівельні матеріали (вікна, двері, покрівлі) чи послуги підрядників, які мають відповідні коди для роботи, а їх продавці подали заявку на участь в програмі.

Використати таку компенсацію можна буде протягом 1 року з моменту її нарахування.

До об’єктів критичної інфраструктури внесено ще дві позиції

09.05.2023 Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 455, якою внесено нові позиції до переліку об’єктів критичної інфраструктури: підприємства, сферою діяльності яких є виробництво ветеринарних препаратів, а також експлуатація елеваторів.

Нагадаємо, що основний перелік об’єктів критичної інфраструктури визначено Постановою Кабінету Міністрів № 1109 від 09.10.2020.