Залучення іноземних інвестицій в Україну. Першочергові напрямки

Залучення іноземних інвестицій в Україну. Першочергові напрямки

Залучення іноземних інвестицій є першочерговим завданням для розбудови України. SDM Partners зі свого боку проводить активну роботу щодо допомоги іноземним інвесторам в реалізації проєктів в Україні та уважно відслідковує останні тенденції в цьому напрямку.

Із останніх новин хотілося б відзначити.

В нещодавному звіті «Регіональні економічні перспективи» ЄБРР спрогнозував, що п’ятирічний період відновлення України вимагатиме додаткових інвестицій у розмірі близько $50 млрд на рік завдяки припливу іноземного капіталу, в тому числі приватного. Вважаємо ці цифри мінімально необхідними. Проте все ще залишаються істотні перешкоди для інвестування.

Окрім очевидного воєнного ризику, Дмитро Сирота, керуючий партнер SDM Partners, та Сергій Дзіс, партнери SDM Partners відзначають наступну проблематику:

 1. Гарантії безпеки інвестицій у воєнний та післявоєнний час

  Перші кроки в цьому напрямку вже були зроблені Багатостороннім агентством з інвестиційних гарантій (MIGA), одна з інституцій Групи Світового банку. Нагадаємо, що MIGA надасть трьом держбанкам України до $10 млн. гарантій за торговельним фінансуванням ЄБРР. Також Міністерство економіки України веде переговори з Американською корпорацією з фінансування міжнародного розвитку (DFC) щодо забезпечення страхування воєнних ризиків в Україні.

 2. Жорсткі обмеження щодо валютного ринку та здійснення ЗЕД-розрахунків

  Ми вітаємо нещодавні позитивні зрушення в напрямку пом’якшення адміністративних обмежень та валютної лібералізації. Зокрема рішення НБУ щодо надання можливості е-резидентам  переказувати на їх рахунки за кордоном кошти в іноземній валюті, отримані на рахунки в українських банках від нерезидентів. Проте бізнес продовжує очікувати на зняття обмежень, які стримують їх діяльність. В першу чергу, має бути дозволена виплата дивідендів, певних послуг від нерезидентів, важливих для здійснення бізнесу в Україні тощо.

 3. Антикорупційна боротьба

  Корупція є одним із основних гальмуючих чинників в процесі інвестування в Україну. Команда SDM Partners підтримує численні ініціативи української влади щодо створення різноманітних спеціалізованих органів, зокрема суду з питань боротьбі з корупцією, та активну роботу по низці відомих справ, які наразі широко висвітлюються в медіа просторі. Проте обсяг роботи залишається великим, інвестори і суспільство мають побачити реальні результати роботи по притягненню корупціонерів до відповідальності.

 4. Покращення ефективності роботи судової влади

  Окрім проблематики подекуди не досить високої кваліфікації певних суддів, корупційних проявів, які, на жаль, все ще відзначаються правоохоронними органами в судовій владі і боротьба з якими має бути неприхильною та жорсткою, також залишається проблема повільної роботи судової системи. Мова йде зокрема про довготривалу затримку в розгляді справ через процес реорганізації певних судів, який відбувся нещодавно. Наприклад, матеріали по певних справах вже майже рік не можуть бути фізично передані до нового суду, в тому числі через банальну відсутність приміщень тощо.