Кабмін продовжив на рік ембарго на ввезення товарів з Росії

Кабмін продовжив на рік ембарго на ввезення товарів з Росії

Кабмін продовжив на рік ембарго на ввезення товарів з Росії: 18 грудня дію двох постанов від 30 грудня 2015 года (№ 1146 і № 1147), які передбачають обмеження на імпорт продукції походженням з Росії, було продовжено.

Постанови передбачають повну заборону ввезення ряду товарів з РФ, а також продовження дії митних ставок на деякі товари з Росії, які до 2015 року ввозилися безмитно. Термін дії рішень продовжений до 31 грудня 2019 з можливістю їх продовження в майбутньому.

Передбачені Урядом заходи були застосовані з метою протидії встановленим торговим обмеженням на імпорт і транзит української продукції з боку Російської Федерації, для забезпечення захисту українського бізнесу.

Зокрема, для деяких російських товарів замість нульової ставки, що діяла за згодою про встановлення режиму вільної торгівлі між країнами СНД, від 2 січня 2016 року для російських товарів діє так званий режим “найбільшого сприяння” СОТ, що передбачає застосування високих ставок ввізного мита.

Також Уряд продовжив дію прийнятої постанови, яка ввела заборону на імпорт товарів з Росії, зокрема: харчової продукції (молочної продукції, чаю, кави, пива, алкогольних виробів), косметичних засобів особистої гігієни (шампунів, гелів для душу, мила), продукцію хімічної промисловості для сільського господарства (гербіциди, фугніціди, інсектициди, родентициди), хлористого калію, а також залізничного обладнання (локомотиви, вагони і шляхове обладнання) та інші.