Інвестори зможуть продавати зелену електроенергію на аукціоні

Інвестори зможуть продавати зелену електроенергію на аукціоні

Інвестори зможуть продавати зелену електроенергію на аукціоні: єдиний узгоджений законопроект про запровадження аукціонів з відновлюваної електроенергетики України, підготовлений робочою групою Комітету ВРУ з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки спільно з усіма зацікавленими сторонами, в т.ч. за участю Держенергоефективності, схвалений на засіданні колегії. Парламенту рекомендовано прийняти його в першому читанні.

Разом з народними депутатами і гравцями ринку сформована позиція щодо основних положень впровадження аукціонів з 2020 року.

Зокрема, передбачено надати можливість інвесторам укладати договір на продаж згенерованої “зеленої” електроенергії за аукціонною ціною на 20 років.

В аукціонах зможуть брати участь різні компанії незалежно від встановленої потужності об’єкта і джерела “чистої” енергії.

У той же час участь буде обов’язковим для проектів:

  • (А) з 2020 року – СЕС більше 10 МВт і ВЕС більше 20 МВт
  • (Б) з 2021 – 2 022 років – СЕС більше 5 МВт і ВЕС більше 20 МВт
  • (В) з 2023 року – СЕС більше 1 МВт і ВЕС більше 3 МВт.

Учасники аукціону повинні мати підтвердження права власності на землю та укладений договір про приєднання до електричних мереж.

Аукціони планується проводити двічі на рік в системі електронних державних закупівель ProZorro.

Крім цього, пропонується встановлювати квоти щорічно на 5 років.

Розглядаючи законопроект, члени Комітету ВРУ ПЕК також звернули увагу на необхідність оптимізації “зелених” тарифів і питання прозорості підключення об’єктів відновлюваної енергетики до мереж.