Реалізація примусово вилученого рос майна, розширено програму компенсацій за працевлаштування безробітних

Реалізація примусово вилученого російського майна на електронних аукціонах: рішення Уряду

Як повідомляють у Міністерстві економіки України, 10.02.2023 Кабінет Міністрів України ухвалив рішення щодо реалізації примусово вилученої в Україні власності росії та її резидентів на електронних аукціонах відповідно до порядку, що діє відносно продажу об’єктів малої приватизації.

Мова йде про реалізацію активів, вилучених в порядку Закону України «Про основні засади примусового вилучення в Україні обʼєктів права власності російської федерації та її резидентів», чи таких, що стягнуті у підсанкційних осіб згідно із Законом України «Про санкції».

Зазначається також, що кошти, отримані в результаті проведення таких аукціонів, будуть безпосередньо перераховані до фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

Розширено програму компенсацій роботодавцям за працевлаштування окремих категорій безробітних: рішення Уряду

Як повідомляють у Міністерстві економіки України, 10.02.2023 Кабінет Міністрів України затвердив новий порядок надання компенсацій роботодавцям за працевлаштування окремих категорій зареєстрованих безробітних.

Так, згідно з новим порядком передбачається надання роботодавцям таких  компенсацій:

1) компенсації фактичних витрат у розмірі ЄСВ за відповідну особу за місяць (але не більше подвійного розміру мінімального страхового внеску) – за працевлаштування строком не менше ніж на 2 роки зареєстрованих безробітних, які мають додаткові гарантії та перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць. Зокрема, йдеться про категорії населення:

  • один з батьків (або особа, яка їх замінює), що має на утриманні дитину віком до 6 років, або виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю, або утримує без одного з подружжя особу з інвалідністю з дитинства та/або особу з інвалідністю I групи;
  • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
  • особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;
  • особи, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років;
  • особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків можуть прийматися на роботу;
  • особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення.

2) 50% фактичних витрат на оплату праці (але не більше розміру мінімальної заробітної плати) – за працевлаштування строком не менше ніж на 1 рік осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 5 років, а також осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць та водночас є особою з інвалідністю, що не досягла пенсійного віку, або учасником бойових дій.

3) 50% мінімальної заробітної плати за відповідну особу за місяць – за умови працевлаштування зареєстрованого безробітного із числа осіб:

  • віком до 25 років, які сумарно мають страховий стаж не більше 12 місяців;
  • віком до 35 років – на перше робоче місце;
  • звільнених із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби – на перше робоче місце після такого звільнення.