Створення Реєстру збитків, зміни до порядку подання електронних податкових документів

Створення Реєстру збитків, завданих Україні російською агресією

Як повідомляють у Міністерстві юстиції України, 17 лютого 2023 року уряд Нідерландів надав згоду на пропозицію України щодо створення в Гаазі міжнародної організації – Реєстру збитків, завданих Україні російською агресією.

Реєстр міститиме інформацію про шкоду, завдану війною українцям, бізнесу та державі.

Нагадаємо, що створення Реєстру збитків було рекомендовано в Резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 14 листопада 2022 року.

Так, зазначений реєстр має бути першим компонентом всеохоплюючого репараційного механізму, який має включати створення компенсаційної комісії, яка розглядатиме індивідуальні заяви про компенсацію Росією збитків від громадян, компаній та держави.

Також зазначається про необхідність створення компенсаційного фонду, який накопичуватиме кошти для виплати рішень комісії, в тому числі за рахунок конфіскованих російських активів.

Внесено зміни до порядку подання електронних податкових документів: Закон

Законом № 2876-IX, який набув чинності 08.02.2023, внесено зміни до Податкового кодексу України, зокрема, в частині, що регулює порядок подання електронних документів (у тому числі податкових накладних та розрахунків коригування).

Так, Законом збільшено на 2 години операційний день. Зокрема, приймання від платників податків електронних документів (у тому числі податкових накладних та розрахунків коригування) відбуватиметься з 8:00 до 20:00.

Визначено, що операційний день для реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) у граничний строк їх реєстрації в ЄРПН триває з 0 годин до 24 години (тобто протягом доби).

Квитанція про прийняття / неприйняття, або зупинення реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування має бути надіслана платнику податку не пізніше наступного операційного дня.

Окрім цього, Законом зменшено розміри штрафів за порушення строків реєстрації податкових накладних в ЄРПН.

Так, штраф за порушення граничних строків реєстрації в ЄРПН податкових накладних / розрахунків коригування встановлюється у таких розмірах:

  • до 15 календарних днів – 2 % суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування;
  • від 16 до 30 календарних днів – 5 % такої суми ПДВ;
  • від 31 до 60 календарних днів – 10 % такої суми ПДВ;
  • від 61 до 365 календарних днів – 15 % такої суми ПДВ;
  • на 366 і більше календарних днів – 25 % такої суми ПДВ.