НБУ скасував ліміт на переказ дивідендів

НБУ скасував ліміт на переказ дивідендів

Правління Нацбанк своєю Постановою № 91 від 9 липня 2019 року “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України”, що набрала чинності на наступний день, скасував всі обмеження на репатріацію дивідендів для поліпшення інвестиційного клімату, що було передбачено дорожньою картою з валютної лібералізації.

Тепер бізнес з іноземним капіталом не обмежується лімітом в розмірі 12 млн євро на місяць для однієї юридичної особи на перерахування дивідендів за кордон або на рахунки нерезидентів в Україні.

У НБУ повідомляють, що чергове валютне послаблення не матиме негативних наслідків для макрофінансової стабільності. У першому півріччі бізнес перерахував за кордон дивіденди на суму 1,27 млрд дол. США, з яких 1,07 млрд дол. США, – за рахунок купленої валюти. Такі обсяги перерахування та купівлі валюти є на 20% і 14% меншими, ніж за аналогічний період минулого року.

В цілому з початку року Нацбанк скасував понад 30 обмежень на валютному ринку. НБУ відзначає, що валютна лібералізація буде тривати відповідно до темпів поліпшення макроекономічної ситуації. Її кінцева мета – вільний рух капіталу.