Нацбанк скасував низку валютних обмежень

Нацбанк скасував низку валютних обмежень

НБУ врахував численні звернення бізнесу і скасував ряд обмежень для українських компаній, іноземних інвесторів і дипломатичних представництв. Зміни в валютному законодавстві затверджені Постановою НБУ від 27.06.2019 р. № 86 і вступили в силу 2 липня.

Крім скасування ліміту на фінансування іноземних представництв та відокремлених підрозділів українських компаній, про який ми повідомляли раніше, Постановою № 86 Нацбанк:

  • спростив реінвестування доходів іноземних інвесторів від операцій з українськими цінними паперами. Відтепер, нерезиденти можуть переказувати кошти, отримані за цінними паперами, які обліковуються в іноземному банку-депозитарії, з коррахунку цієї установи на свій рахунок в Україні.
  • скасував заборону розрахунків готівкою в іноземній валюті в частині оплати фіз- і юрособами консульських зборів за легалізацію товаросупровідних документів у дипломатичних представництвах або консульствах країн, що не приєдналися до Гаазької конвенції від 05.10.1961 р.
  • розширив перелік трансакцій, які дозволено проводити в інвалюті в Україні. НБУ додав до переліку операції між Кабміном і банками в межах міжнародних договорів про кредити, гранти, позики.

• удосконалив ризик-орієнтований нагляд банків в частині перевірок іноземних банків-контрагентів, переказ який здійснюють українські компанії. Відтепер банки самостійно на підставі інформації з публічних джерел визначатимуть ступінь ризику іноземних банків-контрагентів за валютною операцією (джерело: офіційний веб-портал НБУ).