Реєстр збитків запрацює в серпні, Нацбанк пом'якшив валютні обмеження у сфері страхування

Міжнародний Реєстр збитків, завданих агресією рф проти України, запрацює в серпні цього року

Як повідомляє заступниця Міністра юстиції Ірина Мудра, планується, що Реєстр збитків, завданих агресією російської федерації проти України, повноцінно запрацює з серпня 2023 року.

Реєстр акумулюватиме заявки всіх осіб, постраждалих внаслідок агресії рф, та доказову базу по цих заявках. Наступним кроком має стати створення Компенсаційної комісії, яка матиме компетенцію розглядати такі заявки та присуджувати суми відшкодування збитків.

Також, за словами заступниці Міністра юстиції, в ЄС була створена робоча група для розгляду можливості використання заморожених російських активів для відбудови України.

Нацбанк пом’якшив валютні обмеження у сфері страхування

20.05.2023 набрала чинності Постанова НБУ № 68 від 19.05.2023, яка передбачає продовження пом’якшення валютних обмеження у сфері страхування та врегулювання порядку проведення операцій, пов’язаних зі сплатою іноземним інвесторам відсотків за облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП).

Щодо пом’якшень валютних обмежень у сфері страхування

Страховики зможуть здійснювати страхові виплати на користь нерезидентів, а також повернення страхових платежів на користь нерезидентів, за достроково припиненими договорами страхування, що були отримані страховиками після 24 лютого 2022 року.

Наразі вже є дозволеними операції зі здійснення страхових виплат:

  • іноземним ядерним пулам, які здійснюються уповноваженим страховиком за дорученням членів об’єднання «Ядерний страховий пул»;
  • за договорами міжнародного страхування «Зелена картка»;
  • за договорами особистого страхування, іншого ніж страхування життя;
  • за договорами страхування осіб, які виїжджають за кордон.

Щодо проведення операцій, пов’язаних із сплатою іноземним інвесторам відсотків за ОВДП

Для можливості репатріації коштів, отриманих від сплати відсотків за ОВДП після 1 квітня 2023 року, встановлено додаткову вимогу щодо мінімального безперервного строку володіння інвестором цим ОВДП – не менше останніх 90 календарних днів поспіль до моменту отримання відсотків.

Нагадаємо, що Національний банк запровадив можливість репатріації коштів, отриманих від сплати відсотків за ОВДП після 1 квітня 2023 року, з метою створити стимули для нерезидентів реінвестувати отриману основну суму і накопичені гривневі кошти на первинному ринку ОВДП.

Оновлено перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або які є тимчасово окупованими

Наказом Мінреінтеграції № 143 від 15.05.2023 внесено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією.

Нагадаємо, що зазначений Перелік був затверджений у грудні 2022 року та періодично оновлюється. Зміни до нього вносяться за погодженням із Міністерством оборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій.