Вимоги щодо боротьби з ігровою залежністю, офіс ОЕСР, членство росії в FATF призупинено

Затверджено Вимоги щодо боротьби з вираженою ігровою залежністю (лудоманією)

22.02.2023 набрало чинності рішення Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ), яким встановлюються Вимоги щодо боротьби з вираженою ігровою залежністю (лудоманією).

Зазначені Вимоги, з-поміж іншого, визначають основні умови, яких повинні дотримуватися організатори азартних ігор під час вжиття заходів для профілактики та боротьби з вираженою ігровою залежністю.

Відтепер на організаторів азартних ігор покладаються наступні обов’язки:

 • дотримуватися Принципів відповідальної гри;
 • обмежувати участь особи в азартних іграх шляхом внесення відповідних осіб до Реєстру осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх;
 • у місцях організації та проведення азартних ігор у вільному доступі для гравців та відвідувачів розміщувати інформаційні матеріали щодо ігрової залежності;
 • надавати гравцям інформацію про діяльність закладів охорони здоров’я та/або медичних працівників, які лікують ігрову залежність.

Також, 22.02.2023 набрало чинності рішення КРАІЛ від 19.12.2022 № 453, яким визначено процедуру проведення інспектування грального обладнання органами з інспектування з метою оцінки та визначення відповідності грального обладнання технічним вимогам для грального обладнання, встановленим, зокрема, Законом України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор».

Так, рішенням визначається:

 • процедура інспектування грального обладнання;
 • вимоги до органу інспектування, права та обов’язки уповноважених осіб (інспекторів) органу інспектування при проведенні такого інспектування;
 • права та обов’язки організаторів азартних ігор під час проведення такого інспектування;
 • вимоги до оформлення результатів інспектування грального обладнання та інформування уповноваженого органу про результати інспектування.

Затверджено Критерії з визначення підприємств, які мають важливе значення для національної економіки в галузі сільського господарства в особливий період

24.02.2023 набрав чинності наказ Мінагрополітики від 21.02.2023 № 223, яким затверджено Критерії з визначення підприємств, установ та організацій, які мають важливе значення для національної економіки в галузі сільського господарства в особливий період.

Так, визначення підприємств, які мають важливе значення для національної економіки в галузі сільського господарства в особливий період, здійснюється за такими критеріями:

 1. підприємства, які обробляють  землі  с/г призначення  на площі не менше 1000 га, або мають застрахованих працівників не менше 50 осіб;
 2. підприємства, основним видом діяльності яких станом на 1 січня 2022 року є КВЕД, який зазначено у Наказі Мінагрополітики.

Прийнято новий Закон «Про колективні угоди та договори»

23.02.2023 Верховна Рада України прийняла Закон «Про колективні угоди та договори».

Як зазначається у повідомленні на сайті Мінекономіки, що цей Закон спрямований європеїзацію національного законодавства та на осучаснення регулювання у сфері трудових відносин.

З-поміж іншого, документом передбачається розширення суб’єктного складу сторін колективних переговорів, що дасть змогу залучити до соціального діалогу і новостворені профспілки. Так:

 • на галузевому рівні у колективних переговорах зможуть брати участь нерепрезентативні представники, які укладають галузеві угоди обмеженої дії;
 • на рівні підприємства, установи чи організації право на укладення колективного договору матимуть всі без винятку працівники і роботодавці, зокрема фізичні особи.

Наразі Закон надіслано на підпис Президенту України.

У Києві запрацює офіс Організації економічного співробітництва та розвитку

Як повідомляє Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, 1 березня 2023 року в Києві запрацює офіційний офіс Організації економічного співробітництва та розвитку.

Нагадаємо, що Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) – міжнародна організація, що створена та функціонує на базі Європейського Союзу, діяльність якої спрямовується на зміцнення й підвищення ефективності економік держав-членів, покращення соціально-економічних умов та ситуації із зайнятістю, забезпечення економічного зростання країн.

Так, за повідомленням Прем’єр-міністра, відкриття офісу ОЕСР у Києві дасть змогу скоординувати спільну роботу України та ЄС у сфері відбудови та відновлення України, одночасно покращуючи реалізацію інструментів, стандартів і рекомендацій ОЕСР в Україні, які допоможуть стати повноцінним членом організації.

Членство росії в FATF призупинено

Група з розробки фінансових заходів по боротьбі з відмиванням коштів (FATF) безстроково призупинила членство російської федерації.

Про це йдеться в офіційному повідомленні на сайті FATF від 22-24 лютого 2023 року, де, окрім вище зазначеного, рішуче засуджується загарбницька війна рф проти України.