Е-резидентам дозволено відкривати рахунки, організатори азартних ігор сплачують щорічні платежі

Е-резидентам дозволено відкривати рахунки в банках для ведення бізнесу

Постановою № 18 від 03.03.2023 Національний банк України надав право електронним резидентам відкривати поточні рахунки в банку.

Зазначена постанова прийнята на виконання положень Закону України від 06.10.2022 № 2654-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо особливостей оподаткування підприємницької діяльності електронних резидентів».

Нагадаємо, що Закон запроваджує можливість для іноземців та осіб без громадянства, які набули статусу е-резидента, зареєструватись за законодавством України як ФОП для ведення підприємницької діяльності без необхідності перебування в Україні.

Крім того, згаданою постановою НБУ уточнив порядок відкриття та закриття рахунків е-резидентів, зокрема:

  • надав право користувачу подавати заяву також і про закриття рахунку
  • надав банкам право закривати поточні рахунки е-резидента на підставі інформації, отриманої з інформаційної системи «Е-резидент», про припинення підприємницької діяльності е-резидента, та перераховувати залишок коштів з поточних рахунків цього клієнта на його власний рахунок, відкритий за межами України, реквізити якого зазначені в договорі;
  • деталізував перелік небанківських надавачів платіжних послуг, які мають право відкривати платіжні рахунки е-резидентам.

Постанова набрала чинності 8 березня 2023 року, крім норм щодо е-резидентів, які наберуть чинності 1 квітня 2023 року (одночасно із надбанням чинності Законом № 2654-IX).

Відновлено обов’язок організаторів азартних ігор сплачувати щорічні платежі за ліцензії

03.03.2023 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України № 173, яка передбачає відновлення обов’язку організаторів азартних ігор сплачувати щорічні платежі за ліцензії у сфері діяльності з організації та проведення азартних ігор, передбачені Законом України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор».

Нагадаємо, що постановою КМУ від 18.03.2022 № 314 після початку збройної агресії російської федерації в Україні, з-поміж іншого, було продовжено строки дії діючих строкових ліцензій / документів дозвільного характеру та відтерміновано періодичні платежі за ними на період воєнного стану та три місяці з дня його припинення чи скасування.

Так, постановою  № 173 встановлено, що несплачені до дня набрання чинності цією постановою щорічні платежі за ліцензії у сфері діяльності з організації та проведення азартних ігор за кожен рік дії ліцензії сплачуються у тридцятиденний строк з дня набрання чинності цією постановою.

Протягом зазначеного строку – до 2 квітня 2023 року – суб’єкти господарювання у сфері організації та проведення азартних ігор повинні подати Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ) документи, що підтверджують внесення плати за ліцензії.

Як зазначає у своєму повідомленні КРАІЛ, несплата або прострочення здійснення плати за ліцензію понад два місяці є підставою для анулювання відповідної ліцензії.