Антикризові зміни до держбюджету, що саме вони передбачають?

Антикризові зміни до держбюджету, що саме вони передбачають?

Верховна Рада прийняла антикризові зміни до держбюджету на 2020 рік: кабмін створює антикризовий фонд і збільшує витрати на медицину, виплати пенсій та суддів.

Через зміни пріоритетів загальний дефіцит бюджету збільшується в три рази – до 298 млрд грн.
Головною зміною у бюджеті є його перерозподіл та радикальне урізання багатьох статей витрат, субвенції на розвиток регіонів, фінансування науки, кінематографа та театрів, реформа освіти.

Деякі статті все ж повністю скасували. У їх числі – Фонд енергоефективності та фінансування наукових проектів.

Крім регіонів, культури та освіти значну частину бюджетів втратили податкова та митниця, Держстат, Міністерство у справах ветеранів, МЗС майже повністю скоротили фінансування на створення “позитивного іміджу України за кордоном”.

Всі зекономлені гроші повинні піти на основну статтю додаткових витрат – антикризовий фонд на боротьбу з коронавірусом. Його обсяг – 64,7 млрд грн. Він буде діяти на період карантину + 30 днів. Основні напрямки: закупівлі медикаментів і медтехніки, доплати медикам, соцвиплати, в тому числі допомоги по безробіттю.

Крім МВС і суддів значну прибавку отримало Міненергетики, якому виділили 1,6 млрд грн на “реструктуризацію вугільної галузі”. Ще одна стаття витрат – обслуговування держборгу (3,3 млрд грн), яку переглянули через зміни прогнозного курсу гривні.