Розмежовано повноваження податкової та митної служб

Розмежовано повноваження податкової та митної служб

6 березня Уряд схвалив Положення про Державну податкову та Державну митну служби. Затверджене Положення регулює порядок діяльності Державної податкової та Державної митної служб, визначає їх правовий статус, основні завдання, права та обов’язки працівників, пов’язаних з реалізацією податкової та митної політики, а також закріплює повноваження голів цих служб.

Відповідно до Положення, Державна податкова служба є центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, державну політику в сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового законодавства, а також законодавства з питань єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на ДПС. Діяльність Державної податкової служби спрямовується і координується Кабінетом Міністрів через Міністра фінансів.

Державна митна служба є центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, державну політику в сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні митного законодавства. Діяльність Державної митної служби спрямовується і координується Кабінетом Міністрів через Міністра фінансів.