Україна приєдналася до конвенції про пан-євро-середземноморських преференційних правил визначення походження

Україна приєдналася до конвенції про пан-євро-середземноморських преференційних правил визначення походження

8 листопада 2017 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про приєднання України до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморських преференційних правил визначення походження» (проект № 0167).

Учасниками Конвенції є 23 Договірні Сторони, серед яких країни ЄС і ЄАВТ, Туреччина, Албанія, Македонія, Йорданія, Чорногорія, Сербія, Фарерські острови, Марокко, Алжир, Туніс, Палестина, Боснія і Герцеговина, Єгипет, Ізраїль, Молдова. В процесі приєднання до Конвенції є Грузія.

Приєднання України до Конвенції має забезпечити збільшення можливостей для преференційного експорту вітчизняних товарів на перспективні зовнішні ринки і залученню українських виробників до європейських і трансрегіональних ланцюжків створення доданої вартості.

Конвенція дозволить використовувати виробничий потенціал України шляхом розширення присутності вітчизняних товарів на ринках третіх країн, з якими укладено угоди про зону вільної торгівлі, а саме ЄС, ЄАВТ, Чорногорія, Молдова, Македонія.

Існує домовленість про перегляд правил преференційного походження товарів при створенні зон вільної торгівлі з Туреччиною та Ізраїлем.

Конвенція набирає чинності для України в перший день другого місяця після внесення Україною депозитарію Конвенції документа про приєднання.