Рахунок ескроу для здійснення операцій з купівлі-продажу нерухомості

Рахунок ескроу для здійснення операцій з купівлі-продажу нерухомості

Нацбанк привів у відповідність до законодавства низку питань щодо порядку відкриття і ведення рахунків клієнтів банків.

Такі норми містить постанова Правління НБУ “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України” від 28 січня 2019 року № 23.

Зокрема, врегульовано порядок використання електронних підписів на електронних документах (в тому числі на електронних розрахункових документах). Серед іншого, вимоги до створення, зберігання електронних документів та використання електронних підписів під час відкриття і закриття банками рахунків клієнтів регулюються законами “Про електронні документи та електронний документообіг”, “Про електронні довірчі послуги” та нормативно-правовим актом НБУ з питань застосування електронного підпису в банківській системі України.

Скасовано норми щодо подачі в банк карти із зразками підписів фізособами-підприємцями, фізичними особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність, фізичними особами-нерезидентами – інвесторами.

Банки зобов’язані надсилати повідомлення в органи ДВС або приватним виконавцям про відкриття / закриття рахунків фізосіб, інформація про яких внесена до Єдиного реєстру боржників.

В ході здійснення операцій з купівлі-продажу нерухомості повинен використовуватися рахунок умовного зберігання (ескроу).

Цей документ прийнято на виконання вимог законів “Про електронні довірчі послуги” та “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання” (вступили в чинності 7 листопада 2018 року і 28 серпня 2018 року відповідно).

Постановою внесено зміни до Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, Положення про порядок здійснення банками України вкладних (депозитних) операцій з юридичними і фізичними особами та Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті.

Постанова № 23 набула чинності 31 січня 2019 року.