Діє Закон про антикорупційний суд

Діє Закон про антикорупційний суд

Набрав чинності Закон «Про Вищий антикорупційний суд».

Вищий антикорупційний суд визначено як постійно діючий вищий спеціалізований суд у системі судоустрою, юрисдикція якого поширюється на всю територію України. Суд розглядатиме віднесені до його відання справи у якості суду першої і апеляційної інстанцій.
Встановлено вимоги до віку і стажу роботи кандидата на посаду антикорупційного судді, а також додаткові спеціальні вимоги. Передбачені й обмеження для призначення на посаду судді. Крім того, визначається процедура відбору, до якої повинні залучити міжнародних експертів (якими можуть бути українці).

Зокрема, вирішено, що за ініціативою не менше ніж 3 членів Громадської ради міжнародних експертів питання відповідності кандидата на посаду судді розглядається на спеціальному спільному засіданні ВККС і Громадської ради. При відборі переможців, у разі якщо кандидати набрали однакові бали, враховується стаж роботи в суді, науковий ступінь, загальний стаж професійної діяльності у сфері права (по спадаючій).

На посаду антикорупційного судді може претендувати кандидат, який крім відповідності загальним вимогам, володіє знаннями і навичками, необхідними для розгляду корупційних справ. У свою чергу, членами Ради можуть бути призначені як громадяни України, так і іноземці, які мають високі професійні якості, суспільний авторитет, мають досвід роботи в інших країнах не менше ніж п’ять років із здійснення процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення в суді чи здійснення судочинства у справах, пов’язаних з корупцією. Склад формують міжнародні організації, в раді має бути як мінімум три іноземці.