Порядок класифікації товарів, продовжено дію «транспортного безвізу»

Діє оновлений порядок роботи митниць при вирішенні питань класифікації товарів

14.03.2023 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України № 455 від 23.12.2022, який був прийнятий з метою запровадження в Україні європейської моделі прийняття митними органами попередніх рішень щодо встановлення порядку класифікації товарів та визначення їх країни походження за заявами підприємств.

Наказом затверджується, з-поміж іншого, порядок:

  • прийняття рішень щодо зобов’язуючої інформації з питань класифікації товарів та визначення країни походження товарів, у тому числі, форми заяв та рішень;
  • продовження строку використання таких рішень;
  • дослідження зразків товарів для прийняття митним органом рішень.

Рішення щодо зобов’язуючої інформації, строк дії яких складає 3 роки (з можливістю подальшого продовження), гарантують бізнесу правову визначеність та незмінність позиції митних органів щодо класифікації товарів або визначення країни походження таких товарів.

За повідомленням Мінфіну, це сприятиме підвищенню рівня прогнозованості та передбачуваності ведення зовнішньоекономічної діяльності, у тому числі, надасть можливість бізнесу заздалегідь володіти інформацією про рівень ввізного мита, яким оподатковуватиметься товар при імпорті.

Окрім «нових» товарів, які ще не імпортувалися в Україну, підприємство також має право отримати рішення щодо зобов’язуючої інформації щодо товарів, митне оформлення яких вже здійснювалося.

Після прийняття такого рішення щодо зобов’язуючої інформації воно є обов’язковим для виконання як підприємством, так і митним органом.

У разі, якщо митний орган скасовує надане ним рішення щодо зобов’язуючої інформації, підприємство може звернутися до митниці та отримати право користуватися таким рішенням ще на строк до 6 місяці. Це дозволить підприємству завершити зовнішньоекономічні операції на тих умовах, що були визначені у скасованому рішенні.

Продовжено дію «транспортного безвізу»

За повідомленням пресслужби Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, дію Угоди про лібералізацію вантажних автоперевезень між Україною та ЄС від 29.06.2022 пролонговано до 30 червня 2024 року.

Нагадаємо, що даний документ скасував необхідність отримання українськими перевізниками відповідних дозволів для здійснення двосторонніх і транзитних перевезень у країнах ЄС.

Окрім цього, угода також спрощує процедуру визнання водійських документів. Україна та ЄС звільнили власників посвідчень водіїв, виданих однією зі сторін, від вимоги мати міжнародне посвідчення водія.