Порядок проведення зборів акціонерного товариства, спрощення автоперевезень з ЄС

Деталізовано порядок проведення загальних зборів акціонерного товариства на час дії воєнного стану

06.11.2022 Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) схвалила внесення змін до свого рішення № 1183 від 19.09.2022.

Відтак, внесені зміни передбачають, що у період дії воєнного стану загальні збори акціонерів акціонерного товариства або учасників корпоративного інвестиційного фонду можуть бути проведені виключно одним з наступних способів:

  • у дистанційному форматі згідно Тимчасового порядку скликання та дистанційного проведення загальних зборів акціонерів та загальних зборів учасників корпоративного інвестиційного фонду;
  • шляхом проведення загальних зборів акціонерів акціонерного товариства, в яких беруть участь акціонери – власники 100 відсотків голосуючих акцій, відповідно до порядку, встановленого рішенням НКЦПФР № 1318 від 06.11.2022.

Документ набирає чинності наступного дня наступного після його публікації на офіційному вебсайті НКЦПФР, тобто, з 07.11.2022.

Євродепутати схвалили угоди України та Молдови з ЄС про спрощення автоперевезень

10.11.2022 Європейський  парламент схвалив угоди України та Молдови з Європейським Союзом щодо спрощення порядку перевезення вантажу автомобільним транспортом, про що зазначається в повідомленні на офіційному сайті Європарламенту.

Цими угодами тимчасово спрощується порядок здійснення  міжнародного перевезення вантажу автомобільним транспортом та надається дозвіл перевізникам України, Молдови та ЄС здійснювати транзит через територію одна одної та працювати між ними без відповідних дозволів.

В додаток до цього, Угода між Україною та ЄС дозволить українським перевізникам продовжувати використовувати наявні українські посвідчення водія та сертифікати про професійну компетентність для водіння в межах країн ЄС, при цьому мати міжнародне посвідчення водія не вимагається.

Як зазначає доповідач Європарламенту Маріан-Жан Марінеску, завдяки цим угодам збільшиться рівень імпорту та експорту товарів автомобільним транспортом. Це не тільки зменшить ризик світової продовольчої кризи, а й також удосконалить вже існуючу систему транспортних взаємовідносин між ЄС та іншими країнами.

Обидві угоди мають тимчасовий характер та діють з 29 червня 2022 року.