Преференції для проектів відновлення економіки

Уряд схвалив законопроект про спрощення дозвільних процедур для набуття права на землю та для початку будівництва під час реалізації проектів, що спрямовані на відновлення економіки. Незабаром його буде передано на розгляд парламенту. 

Передбачається, що під час дії воєнного стану й у період післявоєнної відбудови підприємці, які реалізують проекти, що входять до Переліку проектів відновлення економіки, отримують максимально сприятливі умови для інвестування. Зокрема, планується застосувати такі преференції:

  • скорочення строків набуття прав на земельну ділянку – з 18 до 3 місяців,
  • право на земельну ділянку набуватиметься без аукціону, без документації із землеустрою, з гарантіями невідчуження ділянки,
  • встановлення та зміна цільового призначення землі зможе відбуватися без співвідношення між видом цільового призначення й видом функціонального призначення території,
  • проектування об’єкта будівництва може відбуватися без дотримання містобудівних умов й обмежень за умови відповідності будівельним нормам.

Проектом відновлення повинен мати вартість понад € 500 000,00 та бути спрямованим на будь-яку сферу промисловості (крім діяльності з поводження з відходами й будівництва житла).

* * *

Крім цього, в Уряді повідомляють про розробку механізму страхування інвестицій в умовах воєнного стану. Відповідні консультації наразі проводяться Кабінетом Міністрів з Багатостороннім агентством з інвестиційних гарантій (miga). 

Передбачається, що в умовах військової / терористичної загрози інвестор придбаватиме страхування, вартість якого залежатиме від обсягу інвестиції. За настання форс-мажорних обставин інвестор зможе отримати компенсацію інвестиційних коштів.