Діє Закон про приватизацію

Діє Закон про приватизацію

Вступив у силу Закон від 18 січня 2018 року № 2269-VIII «Про приватизацію державного та комунального майна».

Закон замінив ряд нормативно-правових актів, якими регулюється реалізація державного та комунального майна.

Положення Закону не поширюються на приватизацію об’єктів державного житлового фонду, в тому числі гуртожитків, а також на відчуження належних державі пакетів акцій, в порядку передбаченому Законом «Про акціонерні товариства» та на вихід зі складу учасників ТОВ, учасником якого є держава і розмір державної або комунальної частки в якому становить 50 або менше відсотків.

Закон, зокрема, передбачає дворівневу систему приватизації: велика приватизація проходить по багатоетапній процедурі за участю авторитетного радника, а об’єкти малої приватизації реалізовуються на електронних платформах.

Крім того, введено два способи продажу – аукціон і викуп об’єктів приватизації, якщо на момент прийняття Закону майно вже знаходилося в оренді.

Також, важливо врахувати, що покупцями не можуть бути держава-агресор, юрособи, у яких така держава бере участь, і такі, що перебувають під контролем цих юросіб, фізичні і юридичні особи країни-агресора.

Приватизація об’єктів агропромислового комплексу, щодо яких на день набрання чинності Законом затверджені плани їх приватизації, здійснюється і завершується відповідно до вимог Закону «Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі».

Також, рішення про приватизацію держпідприємств та / або господарських товариств, понад 50% акцій (часток) яких належать державі, автоматично припиняє провадження у справах про банкрутство. Також забороняється порушувати справи про банкрутство таких підприємств-боржників, поки їх приватизація не буде завершена.