Первинна медична допомога (ПМД): новий етап медреформи

Первинна медична допомога (ПМД): новий етап медреформи

В Україні введено нові вимоги щодо організації та забезпечення надання первинної медичної допомоги (ПМД).

Відповідний наказ МОЗ від 19 березня 2018 року «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги» вступив в силу 01 липня 2018 року.

Так, з 01 липня сімейні лікарі, терапевти і педіатри повинні почати працювати за новими правилами. Вищевказаний Порядок визначає чіткий перелік послуг, які вони повинні надавати, а держава буде оплачувати ці послуги відповідно до встановленого тарифу та коригуючого коефіцієнту.

Лікарі будуть спостерігати за станом здоров’я пацієнтів, проводити діагностику і лікувати найбільш поширені хвороби, травми, отруєння, патологічні, фізіологічні (під час вагітності) стани. Також лікарі будуть спостерігати за пацієнтами з хронічними захворюваннями і станами.

При необхідності лікар дасть направлення до фахівця вторинної або третинної допомоги – лора, ендокринолога, хірурга і т.д. – буде консультуватися з ними щодо вашого лікування.

Крім того, лікар буде надавати невідкладну допомогу при гострому розладі фізичного або психічного здоров’я, якщо не потрібно екстреної, спеціалізованої або високоспеціалізованої медичної допомоги.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я 149 комунальних закладів охорони здоров’я вже уклали договори з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) і з липня вони отримують кошти за новою програмою. Решта медустанов, які не уклали договори з НСЗУ, продовжать отримувати фінансування за механізмом медичної субвенції. Нагадаємо, базовий тариф за обслуговування пацієнта в 2018 році встановлено на рівні 370 грн за людину в рік.

Ці тарифи затверджені постановою Кабміну від 25 квітня 2018 року № 407.

МОЗ звертає увагу на те, що українці зможуть і надалі отримати медичну допомогу в будь-якому закладі охорони здоров’я незалежно від того, підписали вони декларацію з лікарем і незалежно від того, чи уклав медзаклад договір з НСЗУ, або тільки готується це зробити.