Гармонізація Митного тарифу, запровадження санкцій, облікова ставка

Гармонізація Митного тарифу

20.10.2022 Верховна Рада прийняла в цілому законопроект № 7737, відповідно до якого Митний тариф України було узгоджено зі всесвітньою класифікацією товарів, зокрема, у частині товарної номенклатури; форм зовнішньоторговельної документації. 

Ставки ввізного мита не зазнали змін. 

Наразі очікується підписання закону Президентом України. 

Запровадження санкцій

Відповідно до указів Президента України від 19.10.2022 №№ 726/2022 і 727/2022 впроваджено санкції щодо низки осіб, фізичних і юридичних, пов’язаних з росією. 

Облікова ставка без змін

20.10.2022 Правління Національного банку України вирішило зберегти облікову ставку на рівні 25%. Як повідомляють у НБУ, таке значення не підлягатиме перегляду до ІІ кварталу 2024 року. 

Розширено сфери підтримки проектів зі значними інвестиціями

Кабмін підготував проект змін до законодавства щодо поширення режиму підтримки інвестиційних проектів зі значними інвестиціями на такі сфери діяльності:

  • діяльність у сфері інформації та електронних комунікацій,
  • операції з нерухомим майном,
  • операції у сфері виробництва енергоефективних будівельних матеріалів, кліматичного обладнання та обладнання систем опалення, вентиляції, кондиціонування, гарячого водопостачання. 

Нагадаємо: інвестиційний проект зі значними інвестиціями має задовольняти таким вимогам: 

  • строк реалізації не перевищує п’ять років, 
  • обсяг інвестицій перевищує € 20 млн євро,
  • створюється понад 80 нових робочих місць із заробітною платою, що перевищує середню в цій області і регіоні більш ніж на 15%,
  • проект здійснюється у сферах господарювання, визначених Законами України №№ 1293-ІХ та 1294-ІХ.

Щодо таких проектів застосовуються, зокрема, такі пільги:

  • звільнення до 01.01.2035 від оподаткування ввізним митом та ПДВ операції з ввезення в рамках інвестиційного проекту зі значними інвестиціями на територію України в режимі імпорту обладнання, яке не було у вжитку і виготовлено не раніше, ніж за три роки до ввезення, по переліку та обсягам, що встановлений спеціальним інвестиційним договором з відповідним інвестором,
  • звільнення до 01.01.2035 від оподаткування податком на прибуток підприємства протягом перших п’яти послідовних років з дня подачі інвестором відповідної заяви, однак не раніше введення в експлуатацію об’єкта, побудованого в рамках інвестиційного проекту,.

Наразі очікується розгляд законопроекту парламентом. 

Відновлено оформлення прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення

19.10.2022 Верховна Рада України ухвалила законопроєкт № 7636, що передбачає відновлення проведення земельних торгів з передачі у користування земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, а також здійснення реєстрації прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Нагадаємо, що відповідно до Закону України № 2145-IX від 24.03.2022 у зв’язку з упровадженням воєнного стану в Україні земельні торги щодо речових прав (зокрема, права оренди) на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності під час дії воєнного стану не проводилися.

Наразі очікується підписання прийнятого закону Президентом.