Держпродспоживслужба буде проводити інспекції до 4 разів на рік, а також затвердила план перевірок на 2019 рік

Держпродспоживслужба буде проводити інспекції до 4 разів на рік, а також затвердила план перевірок на 2019 рік

Уряд затвердив критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, а також порядок визначення періодичності здійснення планових заходів державного контролю операторів ринку (потужностей) Державною службою України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів.

Відповідну постанову № 896 “Деякі питання здійснення планових заходів державного контролю Державною службою з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів” прийнято 31 жовтня 2018 року і вже введено в дію.

Затверджені Порядок і критерії встановлюють процедуру визначення періодичності здійснення планових заходів державного контролю у формі інспектування та аудиту відповідності діяльності операторів ринку (потужностей) вимогам законодавства про харчові продукти, корми, здоров’я і благополуччя тварин, які здійснюються Держпродспоживслужбою.

Критеріями, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, є:

(А) певні ризики, пов’язані з тваринами, харчовими продуктами, кормами, операторами ринку (потужностями), використанням харчових продуктів або кормів, процесів, матеріалів, речовин, здійсненням діяльності або операцій, які можуть негативно вплинути на безпеку харчових продуктів і / або кормів, здоров’я і благополуччя тварин;

(Б) результати здійснення попередніх заходів державного контролю;

(В) ефективність процедур, які застосовуються оператором ринку (потужностями) з метою дотримання законодавства про харчові продукти, корми, здоров’я і благополуччя тварин;

(Г) інформація, яка може свідчити про невідповідність господарської діяльності вимогам законодавства про харчові продукти, корми, здоров’я і благополуччя тварин.

Якщо потужність відповідає одночасно кільком показникам (характеристикам) критерію, їй нараховується вищий бал з числа відповідних показників (характеристик). На основі нарахованої суми балів кожна потужність (об’єкт) у відповідності зі шкалою балів відноситься до певної міри ризику:

(А) від 90 балів і більше – до дуже високого ступеня ризику;

(Б) від 70 до 89 балів – до високого ступеня ризику;

(В) від 40 до 69 балів – до середнього ступеня ризику;

(Г) від 21 до 39 балів – до низького ступеня ризику;

(Д) від 0 до 20 балів – до незначного ступеня ризику.

Планові заходи державного контролю здійснюються з такою періодичністю:

(А) з дуже високим ступенем ризику – інспектування – максимум 4 раз на рік, аудит – не більш ніж 1 раз на рік;

(Б) з високим ступенем ризику – інспектування – не більш 3 разів на рік, аудит – не більш ніж 1 раз на рік;

(В) із середнім ступенем ризику – інспектування – не більш як 2 раз на рік, аудит – не більш ніж 1 раз на рік;

(Г) з низьким ступенем ризику – інспектування – не більш ніж 1 раз на рік, аудит – не більш ніж 1 раз на два роки;

(Д) з незначним ступенем ризику – інспектування – не більш ніж 1 раз на два роки, аудит не проводиться.

Акт категоризації потужності в сфері безпеки і окремих показників якості харчових продуктів складається щорічно державними інспекторами територіальних органів Держпродспоживслужби по кожній потужності не пізніше 1 листопада поточного року на підставі відомостей, наявних станом на 30 вересня поточного року. Щодо потужностей, які розпочали діяльність в поточному році, такий акт складається не пізніше 10 робочих днів з дня їх державної реєстрації або видачі експлуатаційного дозволу.

Перше інспектування потужностей, які введені в експлуатацію в поточному році, здійснюється не пізніше:

(А) трьох місяців з дня видачі експлуатаційного дозволу на потужність;

(Б) шести місяців з дня державної реєстрації потужності.

Одночасно зазначимо, що затверджений план перевірок на 2019 рік Держпродспоживслужбою та її територіальними органами.

Відповідний наказ від 27 листопада 2018 року № 965 “Про затвердження щорічного плану державного контролю Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів (в сферах безпеки і окремих показників якості харчових продуктів, ветеринарної медицини)” розміщений на сайті Держпродспоживслужби.

Перевірки будуть здійснюватися без попередження (повідомлення) оператора ринку, крім аудиту та інших випадків, коли таке попередження є необхідною умовою забезпечення ефективності державного контролю.

Аудит постійно діючих процедур проводиться за умови повідомлення оператора ринку не пізніше ніж за три робочих дні до здійснення такого заходу. Повідомлення будуть відправлятися рекомендованим поштовим відправленням за місцезнаходженням (місцем проживання) оператора ринку, що зазначено в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, або по електронній пошті на адресу оператора ринку, зазначеній в реєстрі, або вручатися особисто під розписку керівнику або представнику оператора ринку.