Пальмову олію заборонено використовувати, ще 5 нових послуг в ДІЇ

Підписано Закон про обмеження використання пальмової олії

06 листопада 2024 року Президент України підписав законопроєкт № 5148 щодо підвищення якості харчових продуктів, що споживаються дітьми, яким передбачена, зокрема, заборона на використання пальмової олії.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через один рік з дня його опублікування.

При цьому харчові продукти, які відповідають вимогам законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів, що діяло до введення в дію цього Закону, але не відповідають вимогам цього Закону, можуть перебувати в обігу до настання кінцевої дати споживання або закінчення строку їх придатності.

Детальніше про цей Закон та нові вимоги, що встановлюються ним, можна почитати в нашій новині від 24 вересня 2024 року.

Затверджено новий Перелік товарів, що не підлягають поверненню

01 листопада 2024 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №1243, якою затвердив Перелік товарів, що не підлягають обміну (поверненню).

Перелік був прийнятий відповідно до Закону від 10.06.2023 № 3153-IX «Про захист прав споживачів» і набирає чинності одночасно з набранням чинності цього Закону, тобто відразу після припинення чи скасування воєнного стану.

Цим переліком передбачено, що не підлягають обміну (поверненню) такі товари:

  • харчові продукти;
  • лікарські засоби;
  • засоби особистої гігієни (зубні щітки, щітки для волосся, пензлики для вій чи нігтів, помазки для гоління, щітки для особистої гігієни, манікюрні, педикюрні інструменти та інші подібні товари);
  • товари, нарізані або розкроєні під розмір, визначений споживачем.

Також втратить свою чинність постанова Кабінету Міністрів України від 19 березня 1994 р. № 172 «Про реалізацію окремих положень Закону України “Про захист прав споживачів», якою затверджувались Перелік сезонних товарів, гарантійні терміни за якими обчислюються з початку відповідного сезону; Перелік товарів, з яких утворюється обмінний фонд; та Перелік товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню).

Відновлення деяких видів перевірок бізнесу

05 листопада 2024 року Кабмін прийняв постанову № 1264, якою затверджено зміни до постанови від 13.03.2022 № 303 «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану».

Документ передбачає відновлення здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням суб’єктами господарювання:

  • вимог законодавства щодо якості лікарських засобів;
  • Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з культивування рослин, включених до таблиці І переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, а також діяльності з розроблення, виробництва, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізації (відпуску), ввезення на територію України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, включених до зазначеного переліку;
  • Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів).

Відповідні зміни набирають чинності з 01 січня 2025 року.

Продовження воєнного стану та мобілізації до 07 лютого 2025 року

07 листопада 2024 року було офіційно опубліковано закони про продовження воєнного стану № 4024-IX та загальної мобілізації в Україні № 4025-IX.

Строк дії воєнного стану в Україні та строк проведення загальної мобілізації продовжено з 10 листопада 2024 року на 90 діб, тобто до 07 лютого 2025 року.

Бета-тест ще 5 нових послуг в «Дії»

05 листопада 2024 року Мінцифри запустило у форматі бета-тесту ще 5 нових послуг для бізнесу в рамках сервісу «е-Підприємець» на порталі «Дія».

Тепер через цей електронний сервіс можна подати такі документи:

  • повідомлення про використання єдиного рахунку;
  • повідомлення про прийняття працівника на роботу;
  • заяву про реєстрацію РРО;
  • заяву про реєстрацію ПРРО;
  • повідомлення про об’єкти оподаткування.